Ma délután soron kívüli képviselő-testületi ülést tartottak

Megjelent: 2016. január 14. Csütörtök, 17:33

DSCN9614

Marcali Város Önkormányzatának Képviselő-testülete ma 14. 00 órakor soron kívüli képviselő-testületi ülést tartott a Városházán. Hamar végeztek, mert a napirendek zöme formális szavazást igényelt. Hozzáigazították rendeleteinket a törvényi előírásokhoz.

Előterjesztés volt a kéményseprő-ipari közszolgáltatás ellátásról, - A Kormány 401/2015. (XII. 15.) Korm. rendeletével a kéményseprő-ipari tevékenység ellátására kéményseprő-ipari szervként a hivatásos katasztrófavédelmi szervet jelölte ki - ezért az önkormányzat a Somogy Kéményseprő- Mester Kft.-vel hatályban lévő közszolgáltatási szerződést 2016. június 30-ával közös megegyezéssel megszünteti. A polgármester úr külön megköszönte a kéményseprők évtizedes munkáját.

A másik dolog, amit kiemelnék az elhangzottakból, hogy január 25 és február 8 között lesznek a Város költségvetését megalapozó lakossági fórumok. Jelenleg az időpont egyeztetések folynak, amint megkapom, az időpontokat természetesen közlöm majd.

DSCN9624