Babák rózsája Marcaliban

Megjelent: 2024. április 16. Kedd, 11:53

1150

Újabb virágokkal bővül Marcaliban a Béke parki Rózsalugas, az önkormányzat, annak Gamesz szervezete, valamint a Marcali Művelődési és Szabadidő Központ Nonprofit Kft. közös kezdeményezésére és együttműködésében.

A 2015-ben indított „Legyen ismét rózsákkal teli a park!” elnevezésű rendezvény alkalmával évről-évre annyi virág kerül a parkba, ahány marcali gyermek születik.

2023-ban 75 kisbaba jött világra, így ennyi rózsa kerül elültetésre idén a lugasban.

A 2024. április 23-án (kedden) 10 órakor kezdődő ünnepélyes rózsaültetésre szeretettel várják a szervezők az újszülötteket és szüleiket.

Idén a rendezvény ideje alatt a Marcali Berzsenyi Dániel Városi Könyvtár „Varázstorna-varázsmese” szabadtéri foglalkozást is kínál a családoknak.

rózsa2024 1