VÁROSUNK

25

2022. június 19-én, vasárnap 9 órakor tartották az idei esztendőben az úrnapi szentmisét és a körmenetet a Marcali Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébániatemplomban, a Boldog II. János Pál pápa, valamint a Hősök terén.

 

 

Az istentiszteletet Kiss Iván c. prépost, plébános celebrálta. Szentbeszédében az Oltáriszentség (Eucharisztia) jelentőségéről beszélt. A Katolikus Egyház tanítása szerint az Oltáriszentség Jézus valóságos teste és vére. Ezen az ünnepen – szerte a világban – kiviszik az utcákra és a terekre, hogy Isten szeretetét hirdessék mindenki számára.

 

Iván atya prédikációjában utalt az ünnep fontosságára, megemlítve, hogy az elmúlt évi Eucharisztikus Kongresszus is erről szólt, akár a körmenet, vagy pedig a budapesti Hősök terén celebrált pápai szentmise, amikor az Oltáriszentségé volt a főszerep. Az Úrnapja, a körmenet mindenkit közelebb vihet az Istenhez. Az Eucharisztia nélkül szegényebb lenne a világ. Isten irgalmára szükség van, hogy megmentse a fenyegető háborútól a világot.

 

A szentmisén Tóth Eszter Ágnes gimnazista Babits Mihály: Eucharistia című versét szavalta el. Orgonával Balogh Bálint kántor, hegedűvel Jáki Zoltán, valamint a Marcali Fény Gyermekei Katolikus Zenekar működött közre.

 

A szentmisét követően megtartották az úrnapi körmenetet is, a korábbi évek hagyományaihoz hasonlóan. Kiss Iván a plébániatemplomban a főoltárnál kezdte a liturgiát, majd a templom déli ajtaján vonult ki a menet, és a járdán haladva a templom főbejárata melletti, illetve a plébániahivatal előtt elkészített kültéri lombsátraknál folytatta. A körmenet utolsó stációja ismét a főoltárnál végződött, ahol a plébános befejezte a szertartást, végül pedig az Oltáriszentséggel áldást adott a városra és lakóira.

 

A kettő kültéri lombsátor fém-szerkezetének összeállításáért az idén is Király Jenő templomatya felelt. Az ágakkal való díszítést Gelencsér Róbert világi elnök és a Tóth Péter vezette önkéntes csapat – köztük fiatalokkal – végezte. A virág-díszítésben az egyházközség templomi közösségeinek aktívabb tagjai segítettek.

 

Kiss Iván atya a szentmise végén megköszönte mindenkinek az áldozatos és segítő munkáját. A körmenet zavartalan lebonyolításában a Marcali Városrendészet és a Marcali Karitász Csoport tagjai működtek közre.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.