VÁROSUNK

catsovi

A Marcali Tündérliget óvodában működő „Zöldebb Óvodáért” munkaközösségünk szakmai délutánt szervezett a Föld Napja alkalmából Somogyfajszra 04.22-én. Megtekinthettük a Kund kastélyt Tömösváry Tibor elnök úr vezetésével, amely a Somogy Természetvédelmi Szervezet székhelye is egyben.

 

 

Napjainkban 800 hektárnyi saját tulajdonban lévő élőhelyen folytatnak gyakorlati természetvédelmi kezelést. Fenntartják azokat a hagyományos gazdálkodási, területkezelési módokat, amelyek évszázadokon át biztosították az ökológiai értékek fennmaradásának feltételeit.

 

Sajnos az időjárás viszontagságai miatt a madárparadicsom területére nem tudtunk eljutni az eső végett, de a szürkemarhák hidegtartását, a racka nyájat közvetlen közelről még megfigyelhettük. Vendéglátóink kisbusszal vittek ki bennünket a terepre, amely homokos, buckás területen keresztül vezetett. Reméljük visszatérhetünk minél hamarabb egy tartalmas látogatásra, ahol majd megcsodálhatjuk a terület ritkaságba számba menő növény-és madárvilágát is!

 

A következő szakmai napunk a dombóvári Szivárvány óvodában került megtartásra 05.03-án, amely intézmény az Oktatási Hivatal Bázisintézményeként és Zöld bázis intézményként Somogy és Tolna megye óvodai kollektívájának tart jó gyakorlatokat rendszeresen. Ezen a napon a nagyatádi kollégákkal együtt vehettünk részt ezen, összesen 17 fővel. A „Zöld Kapu”- program megismerésén túl remek alkalmat adott ez a nap ötletek megfigyelésére a csoportokban, az udvaron, valamint a szakmai személyes kapcsolatok kiépítésére is.

 

Az itt dolgozók lelkes elhivatottsága megmutatkozott kedves fogadtatásukban, ezt ápolni szeretnénk a jövőben is! Innovatív szemléletük a munkaközösségünk tagjait is új ötletekre inspirálta, személyes tapasztalatcsere után már másnaptól aktívan próbáltuk becsempészni saját óvodánkba a gyakorlati megvalósításokat, amelyeket itt láttunk, tapasztaltunk!

 

Célunk, hogy gyermekeinkben kialakítsuk a természet szeretetét, óvására törekvést, érdeklődő, kíváncsi, a környezet változásaira érzékenyen reagáló gyerekeket neveljünk, akik környezettudatos magatartásukkal elősegítik környezetünk védelmét!

 

További képek!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.