VÁROSUNK

1651523483312 lead

Közel két héten keresztül (márc. 28 -ápr.8.) zajlott iskolánkban a Magyar nyelv hete rendezvénysorozat.

 

 

Tanulóink több területen (nyelvtan, versmondás, szövegértés, matematika, környezetismeret, rajz) mérhették össze tudásukat. A legjobb eredményeket elérő tanulók értékes tárgyjutalomban részesültek. A megmérettetés mellett izgalmas, játékos feladatokban is részt vehettek: interaktív falon szóláncot alkothattak, mesét szőhettek, kódfejtő túrán vehettek részt, népmeséhez plakátot, színházjegyet készítettek.

 

A rendezvény részesei voltak a felső tagozatosok is: hagyományteremtő szándékkal megrendezésre került a „Végzősök viadala”, mely vetélkedőn általános tájékozottságukról adtak számot nyolcadikasaink. Az osztályok – eredménytől függően - pénzjutalomban részesültek.

 

A rendezvény zárására eredményhirdetéssel egybekötött vidám, zenés, jó hangulatú délután keretében került sor: sorsolást követően - kis jutalom ellenében- nyelvüket törhették alsósaink, tanítóink pedig vidám jelenettel készültek a gyerekeknek. Igazán tartalmas két hetet tölthettünk el a magyar nyelvre hangolva.

 

Köszönjük szépen a Kulturális Korzó, a Berzsenyi Dániel Városi Könyvtár együttműködését, hogy kódfejtő túránk állomásainak helyszínét biztosították, és kedves, élvezetes feladatokkal készültek tanulóinknak. Valamint köszönjük és hálásak vagyunk Diákönkormányzatunknak az anyagi támogatásért.

 

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.