VÁROSUNK

DSC 0159

A Balatoni Integrációs Kft. által szervezett és a Balaton Kiemelt Üdülőkörzet középiskolái számára meghirdetett szemléletformáló klíma- és környezetvédelmi verseny utolsóelőtti lépéseként a Vizimentők Országos Szakszolgálata és Önkéntes Tűzoltó Egyesület jóvoltából a versenyben résztvevő tanulók egy ötórás elsősegély- és segítségnyújtási bemutatón vehettek részt.

 

 

Külön köszönjük, hogy az oktatók olyan távoli településekről utaztak el hozzánk, mint Kecskemét, Szolnok és Veresegyház.

 

Az elméleti oktatáson megismerhették az elsősegélynyújtás történetét, a sürgősségi láncot, a betegellátás folyamatábráját, a beteggel és a mentőkkel való kommunikációt.

 

Megtanulták a traumás és nem traumás vörös zászló jelentését. A vörös zászlók elnevezést azoknak a panaszoknak (panasz: amit a beteg érez és elmond, pl. fájdalom, viszketés, stb.) és tüneteknek (tünet: a betegség vagy baleset miatt megjelenő elváltozás, mint pl. a duzzanat, kiütés, sápadtság, stb.) adták, amelyek életveszélyt és/vagy sürgős, professzionális ellátási igényt jelölnek.

 

Az elméletet egy aktív, mindenki számára érdekes és valóban gyakorlatias elsősegély gyakorlat követte. A bemutatók után minden esetben a tanulóknak is el kellett végezni a feladatokat.

 

Megismerkedhettek az eszméleténél lévő és az eszméletlen beteg vizsgálatával egyaránt. A gyakorlatban kipróbálhatták az enyhe és a súlyos vérzés ellátását.

 

Gyakorolták a stabil oldalfekvés beállítását és a Heimlich-féle műfogást. Az alapszintű újra élesztés gyakorlati lépéseit (BLS – Basic Life Support) és ehhez kapcsolódóan a félautomata defibrillátor használatát is kipróbálhatták. Zárásként a kisgyermekek ellátásához is kaptak néhány gyakorlati tanácsot.

 

Egy kellemes, kötetlen és a téma komolysága ellenére vidám program részesei lehettek tanulóink.

 

Köszönjük a sok-sok hasznos ismeretet képzett vízimentő vendégeinknek: Juricsek Johannának, Huszár Dánielnek és Süveges Szabolcsnak! Azt külön köszönjük, hogy a fiatalok érdeklődését felkeltő stílusban és nagyon gyakorlatiasan adták át a tudásuknak egy kis szeletkéjét!

 

Most már csak a Diákkonferencia, azaz a verseny döntője van vissza, amelyet sok-sok készülés közepette nagyon izgatottan vár a csapat.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.