VÁROSUNK

IMG20220428112253

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2022. április 25. és 29. között hirdette meg a Fenntarthatósági Témahetet, amelynek célja, a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között. A 2021/2022-es tanév kiemelt témái a víz, az egészségvédelem és a felelős fogyasztás.

 

 

A PontVelem Nonprofit Kft. szervezésében idén hetedik alkalommal megrendezésre kerülő témahéthez a Siófoki SZC Hikman Béla Szakképző Iskola is csatlakozott.

 

A témahét keretén belül szervezett „vizes” vetélkedő feladatai rávilágítottak a helyes vízhasználatra, körbejártuk a fenntartható fejlődés, és az ökológiai lábnyom témakörét. A tanulók megtudhatták, hogy mit tehetnek ökológiai lábnyomuk csökkentése érdekében, valamint, hogy mit tesz egy tudatos vásárló, hogyan válhatnak felelős fogyasztóvá. A 9. évfolyamos tanulóink számára Tüskéné Szikora Edit védőnő tartott előadást a személyes higiénia fontosságáról, egészségre gyakorolt hatásáról. A hét utolsó napján tanulóink egy 7 állomásból álló egészségtúrán vettek részt, ahol az egészségvédelemmel kapcsolatos feladatokat kellett teljesíteniük. A vetélkedőn és az egészségtúrán legjobban teljesítő osztályok jutalomban részesültek.

 

Tanulóink számára rajz- és fotópályázatot hirdettünk „Egy csepp víz” jeligével, valamint egy „Egészségfalók” receptversenyt, melyen egészséges receptekkel lehetett indulni. Az otthon elkészített receptekről készült képekből, valamint a rajz- és fotópályázat munkáiból kiállítás készült.

 

Díjazottak:

 

Rajzpályázat: Balaicza Patrícia 1/9b, Sikter Edina 1/9b, Dávid Lőrinc 1/9a
különdíj: Nárai Angéla KK12

 

Fotópályázat: Sárközi Zoltán 1/9a, Dávid Lőrinc 1/9a, Nárai Angéla KK12
különdíj: Gágó Róbert

 

Receptverseny: Kollár Dávid KK13; Balaicza Patrícia és Bogdán Bernadett 1/9b, Mihály Julián KK13
különdíj: Gereben Zsófia KK12

 

Írta: Sandrik Beáta

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.