VÁROSUNK
mtksz-allas

30 lead

2021. április 18-án, vasárnap 9 órakor a Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplomban kezdődött az az ünnepi szentmise, amelyen az „Élet útja” elnevezésű zarándoklat keretében búcsút vettek a „Meg nem született gyermek” szobrától. Martin Hudáček, szlovák szobrászművész alkotása ugyanis a tavasz folyamán a Kaposvári Egyházmegyében vándorúton van és hirdeti az abortuszok, a vetélések szomorú emlékét, illetve segíti a múlt sebeinek a feldolgozását.

 

 

A záró szentmisét Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános celebrálta, aki elmondta, hogy a marcali hívek közül sokan bekapcsolódtak abba a kezdeményezésbe, amelynek keretén belül, az ún. Lelki adoptáció révén lehetőség van arra, hogy 9 hónapon át mindennap imádkozzanak egy – egyedül Isten előtt ismert – már megfogant és halállal fenyegetett magzat életéért, valamint azért, hogy ez a gyermek megszülethessen, és születése után szeretetben és elfogadásban, törvényes családi körülmények között nőhessen fel. Ezt követően a „Meg nem született gyermek” szobráról és küldetéséről dr. Gyulai Botond, marcali akolitus olvasott fel ismertetőt.

 

Az istentiszteleten jelen volt Udvardy Márton állandó diakónus, püspöki szertartó és biológus felesége is, akik a lelki adoptáció „nagykövetei” a Kaposvári Egyházmegyében és ennek jelentőségéről beszéltek a megjelenteknek. Többek között nyíltan beszámoltak a hivatalosan is ismert hazai és külföldi abortuszok alakulásáról, társadalmi megítéléséről, az ebben érintettek fizikai és lelki állapotváltozásairól, valamint arról hogy ezeknek, a legtöbbször maradandó traumát átélt emlékeknek a feldolgozására van gyógymód a hit, és Isten végtelen szeretete, megbocsátó kegyelme által. Végül mindenkit arra bíztattak, közösen tegyenek azért, hogy minél több megfogant gyermek születhessen meg, s ehhez a Mindenhatóhoz való szüntelen imádságon át vezet az út. Ha valaki szeretne bővebb információkat, vagy valamilyen segítséget kérni ebben a kérdéskörben, akkor bátran fordulhat hozzájuk akár a Kaposvári Püspökségen, akár a Kaposvári Evangelizációs Központon (www.joppe.hu) keresztül.

 

Majd ezt követően mintegy 30 fő, akik előzetesen jelentkeztek a lelki adoptációra, mécsesekkel a kézben ünnepélyes fogadalomtételt is tettek a szentmisén és az egy tized rózsafüzér, valamint az adoptálási ima elmondása mellett, önkéntes felajánlásokra is ígéretet vállaltak. Ezután a Szervezők és dr. Gyulainé Domján Zsuzsanna marcali hitoktatónő egy kis emlékeztető ajándékcsomaggal kedveskedett a kezdeményezéshez csatlakozó híveknek, mely stílusosam a napi imádságot, egy tizedes rózsafüzért, egy magzat pontos mását és egy mécsest tartalmazott.

 

A szentmise végén Iván atya megköszönte Udvardy Márton és felsége közreműködését a marcali ünnepi liturgiában, majd a Fény Gyermekei Zenekar közreműködésével elénekelték az Ároni áldást is a házaspárra, valamint evangelizációs munkájára.

 

A „Meg nem született gyermek” szobrát városunkból Nagykanizsára, a Jézus Szíve templomba szállítják, ahol tovább folytatja életvédő, nemes küldetését.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.