VÁROSUNK
mtksz-allas

IMG 20191111 095200

2019. november 11-én Zalaegerszegen képviseltük iskolánkat a Techtogether Junior versenyen. Ezt a versenyt az egyetemek és középiskolák szervezik a diákok érdeklődési körének és hobbijainak kitágítása érdekében, illetve a tovább tanulás, a szakmák megismerése, a munkába állás segítésére.

 

 

Ezen a versenyen középpontban a jövőnk alakítása áll és minden feladat e köré épül. Az idei versenyen egy általunk választott és egy sorsolt szakmát, szakot kellett bemutatnunk egy rövid, 7 perces prezentációban. Nagyon fontos volt a rövid, lényegre törő tartalom és előadás.

 

Mi a hidrogén meghajtású járművek, hidrogén cella által termelt energiával kapcsolatos szakmákat választottuk és a fordító/tolmács szakot kaptuk. Ahogy az már a prezentációnk címében is állt, "A jövő energiája, sok nyelvű szakmája" egy gyerekcipőben levő technológia előnyeit mutatta be és az egyik legsokarcúbb szakmának firtattuk a hasznát és fontosságát.

 

Ezek után a 6 fős csapatunk (Bojtor Barnabás, Kővári Kristóf, Pajor Gergő, Palacskó Zsombor, Pálfi Péter és jó magam) kettő részre vált. A csapat egyik fele az egyetemek, középiskolák által felállított standoknál a menetlevelünkre gyűjtötték a pontokat izgalmas, érdekes és ismeret terjesztő feladatokkal, eközben a csapat másik fele szoros menetrendet kötve gyakorlati és ügyességi feladatokat oldottak meg, amivel szintén pontokat lehetett gyűjteni.

 

Csapatunk szépen teljesített hiszen majdnem minden feladatot sikerült megoldani. Sajnos a nagy rohanásban elcserélte az egyik állomásnál levő segítő a menetlevelünket, aminek pontveszteség lett a következménye. De nem voltunk csalódottak, hiszen jól éreztük magunkat, rengeteg hasznos dolgot megtudhattunk a gyakorlati és iskolai képzésekről, illetve a hazai gyárak szerepéről és működéséről.

 

És persze egyetlen egy diák és kísérő sem távozott üres kézzel, mert minden csapat kapott jutalmat és ajándékot. Nem kerültünk fel idén a dobogóra, de az a tapasztalat amit itt megszereztünk az mindennél többet ér.

 

Írta: Harcz Bence Kálmán a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium tanulója.

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.