Összefoglaló – Esélyegyenlőségi Nap

Írta: MKÖH
Megjelent: 2018. június 08. Péntek, 18:03

DSC 0205

2018. június 5-én és 6-án kétnapos esélyegyenlőségi program várta Marcali általános iskolás és középiskolás tanulóit.

A rendezvény célja az volt, hogy a gyerekek, fiatalok megismerhessék a fogyatékkal élők világát, szembesüljenek azokkal a nehézségekkel, amikkel nem egészséges embertársaik életük során találkoznak és egyben ismerjék meg, hogyan tudnak a mindennapi életben boldogulni. A szemléletformáló programokon közel 500 iskolás vett részt.

A projektben részt vett szervezetek, intézmények:

Vakok és Gyengénlátók Somogy Megyei Egyesülete
Mozgáskorlátozottak Somogy Megyei Egyesülete
Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége Somogy Megyei Szervezete
Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Somogy Megyei Duráczky József Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Kollégium Hétszínvirág Tagintézménye
Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola
Berzsenyi Dániel Városi Könyvtár

A program lehetőséget adott ara, hogy a résztvevők minél több információt, személyes élményeket, tapasztalatot szerezhessenek a fogyatékos embereket illetően. Ezek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy egy elfogadó, toleráns és nyitott közösségben élhessünk.

A rendezvény nem valósulhatott volna meg a program ötletgazdája és főszervezője Papp Tünde nélkül. Ahogy a rendezvényen résztvevő önkéntesek, civil szervezetek, intézmények nélkül sem. Munkájukat ezúton is köszönjük!

<p