Elfeledett Mesterségek Fesztiválja

Írta: Samuné Bogyó Hajnalka
Megjelent: 2016. április 10. Vasárnap, 11:28

DSC00272

Április 8-10. között a tapolcai Malom tónál, immár tizedik alkalommal rendezték meg a Tapolcai Tavasz rendezvény-sorozatának hagyományos mesterségekhez kapcsolódó fesztiválját.

A helyszínen kézműves alkotók, szakma-bemutatók, meseelőadás, koncertek és természetesen éhségcsillapító és szomjoltó lehetőségek is várták a látogatókat. E hétvégén a kedvezőtlen és „áprilishoz méltó bolondos” időjárás sokakat elriasztott, a bátrabbakat azonban mégis odacsalogatta a változatos programkínálat.

Két évvel ezelőtt a Marcali Múzeum képviseletében már jártunk ott, erre az alkalomra ismét meghívást kaptunk. Omrai Béláné, Margó és jómagam kötélveréssel és csuhézással vártuk az ügyeskedni vágyókat. Az ujjaink ugyan jócskán elgémberedtek, azért lelkesedésünk nem csappant, minek eredményeképpen egyre több vendég kerülgette asztalunkat, s próbálta meg egyik-egyik alkotó elfoglaltságot.

A Szervezők elégedettségüknek és további együttműködési szándékuknak adtak hangot.

fotók: Samuné Bogyó Hajnalka