INTERJÚK

Körösi AndrásAz új vezetőknek szoktak hagyni 100 nap türelmi időt a sajtó munkatársai, én most nem ezt teszem mert hát rendkívüli időket élünk. Naponta történnek a különféle változások. Kívülről nézve az intézményt azt tapasztalom, hogy szépen sorban megy minden a megszokott útján. És ez egy nagyon jó dolog. Te is látod?

 

Pedagógus kollégáimnak hála a nevelés-oktatás területén a legtöbb programunk az augusztusban tervezettek szerint halad. Alkalmazkodunk a járványügyi helyzet okozta változásokhoz és több eseményt digitális vagy online formában tartunk meg. Ezek közé tartozott a szülői értekezlet, melyet az intézmény életében először tartottunk a virtuális térben, valamint a fogadóórákat is online módon szerveztük meg. Előző héten rendeztük meg a környezetvédelmi és egészségnevelési témanapunkat és a pályaorientációs napunkat is, digitális anyagok segítségével. Vallom, hogy a kifogások keresése helyett arra kell törekednünk, hogy ebben a -pandémia által okozott - helyzetben is a lehető legtöbbet hozzuk ki a programjainkból.

 

 

Tudom, hogy nagyon nehéz tervezni a mai világban, de feltételezem a munkatervetek elkészült. Hogy sikerült az évindítás, mire készültök a tanévben?

 

Az évindítás zökkenőmentes volt, az iskola dokumentumai idén is időben elkészültek, így a munkatervünk is. Nem mondok újat azzal, hogy a tanév legfontosabb feladata a nevelés-oktatás. Diákjainkat fel kell készítenünk az előttük álló feladatokra, ami minden évben nagy kihívást és szép feladatot jelent. Ehhez jönnek a programjaink, melyek egyrészt a diákjaink érdekeit szolgálják, másrészt az érdeklődőknek nyújtanak betekintést intézményünk életébe. A tanévben arra készülünk, hogy a programjainkat megtartjuk, természetesen az adott helyzethez alkalmazkodva- akár digitális/online módon.

 

Azt olvasom, hogy nagyon nagy a pedagógus hiány az országban. Nálatok minden rendben?

 

Nálunk szerencsére minden rendben van ilyen téren, sőt. Ez alatt a két hónap alatt már többen érdeklődtek nálam, esetlegesen megüresedő álláshely iránt, szeretnének hozzánk jönni dolgozni. Ez alapján kijelenthetem, hogy a pedagógusok körében vonzó álláshelynek számít a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium.

 

Te sportember vagy, én meg szurkoló aki nagyon szereti a diáksportot. Szerintem mind a ketten nagyon sajnáltuk a Diákolimpiai versenyek felfüggesztését. Van valami híred arról, hogy indul-e a versenysorozat?

 

A Diákolimpiai versenyek részben lettek felfüggesztve. A futsal, kézilabda, kosárlabda, röplabda és a Fair Play Cup amatőr foci őszi-téli rendezvényei is elmaradnak. Az ÜCSB és a Kisiskolák atlétikai versenyszámai viszont megrendezésre kerülhetnek. A felkészülést viszont nem segíti az a tény, hogy az iskolákban a sportkörök tartását – érthető módon – felfüggesztették. Akiknél tehát több osztályból, netán két évfolyamból is vannak versenyzők, ott nem lehet megoldani a felkészülést. Testnevelő kollégáimmal mi is arra jutottunk, hogy ezt az őszt kihagyjuk. Azért bizakodunk, hogy egy intenzív tavaszi felkészüléssel a következő év elején már részt tudunk venni a betervezett versenyeken.

 

A hagyományos szalagavató, illetve a Karácsonyi rendezvények meg lesznek tartva?

 

A karácsonyi rendezvényre a tizedik évfolyam mindkét osztálya készít műsort. Diákjaink ezt nem élőben, hanem felvételről tudják megtekinteni az osztálytermeikben. Gimnáziumunk egyik – ha nem a legnagyobb – ünnepségét, a szalagavatót pedig későbbi időpontban tudjuk megszervezni, mivel a járványügyi szabályozás miatt a felkészüléshez nem adottak a feltételek. Tudom, hogy mennyire várják a végzős diákok és hozzátartozóik is ezt az eseményt, éppen ezért bízom benne, hogy még a ballagásuk előtt meg tudjuk tartani.

 

Tudom, nagyon ráférne az iskolaépületére egy felújítás. Több éve szeretnétek ebben előre lépni. Esetleg van friss információd a lehetőségekről?

 

Nagyon kevés olyan iskola van, aminek a felújítására nem lehetne pénzt költeni. Mi is így vagyunk ezzel a helyzettel. Eddig nem voltam túl optimista a kérdést illetően, nem láttam a háttérben zajló eseményeket, csak reménykedtem. Úgy érzem, hogy most viszont joggal lehetek optimista is. Elindult egy pozitív folyamat, aminek eredményeképp összefogás tapasztalható a gimnázium ügyében, ügyeiben. Azon dolgozunk, hogy ennek hamarosan látszata is legyen. Hiszen aki az oktatásra áldoz, az a jövőbe fektet.

 

Köszönöm a beszélgetést és sok sikert a munkádhoz!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.