Kezdőlap

BLS_4530-180Tegnap este a Városházán, - Dr. Sütő László Polgármester részvételével-, a helyi civil szervezetek, egyesületek, művészeti csoportok, a Városi Fürdő, a Városi Könyvtár, a Helytörténeti Múzeum, valamint a Kulturális Központ képviselői, Nagy Ágnes közművelődési referens vezetésével, egy munkaértekezletet tartottak a 2011 évre tervezett programokkal kapcsolatosan.

Az elhangzottak alapján úgy gondolom, a szűkös anyagiak ellenére egy gazdag műsorkínálat szolgálja, Városunk lakosságát. Hosszasan sorolhatnám a programokat, de egyrészt még néhány esetben lehetséges időpont változás, másrészt hamarosan megjelentet a Marcali Turisztikai Egyesület és a Városi Kulturális Központ egy kiadványt ahol már a pontosított műsorkínálat elérhető lesz. Természetesen a Marcali Portál rendezvény naptárában, és az intézményi, egyesületi honlapokon is elérhető lesz a kínálat.

Azért néhány program ízelítőnek …

Május elsején az M&K több év után ismét Marcaliban tart zenés ébresztőt, Lókon a Marcali Derby helyszínén aznap lesz lovagitorna, de fellépnek a Noszlopy művészeti tagozatának táncosai, lesz légvár, és mindenféle "vásári" attrakció. A lovas program versenyrésze délután lesz, a Városból ingyenes buszjárat lesz a helyszínre.

Érdekes programnak ígérkezik a július 2 –án megrendezésre kerülő nosztalgia "Táncdal Fesztivál" a Calypso Kórus szervezésében. Októberre tervezik a nagysikerű Calypso Partit.

A Városi Helytörténeti Múzeum is készül több érdekes kiállítással. A Korzó megnyitására egy a "Tegnap világa" című Kaposváron rendkívüli sikert aratott kiállítással készülnek, de tervben van egy jelentős fotó kiállítás is.

A Városi Könyvtár az elmúlt időszakhoz hasonlóan havonta jelentkezik iró-olvasó találkozóival, illetve tevékenységének egyre gyakoribb színtere lesz a Kistérség.

A Baglas teljes erőbedobással készül a nyári turnéira, most úgy látszik, hogy Francia, Lengyel és Német országbeli turnéra mennek, de természetesen a fő rendezvény számunka a VII. Eurofolk Fesztivál (07.21-25). Lesz Baglas Bál, és októbertől mindenhónap első péntekén Táncház.

Az M&K és a Marcato, valamint a Zeneiskola programjai jórészt - értelemszerűen - összekapcsolódnak. A Zeneiskola júniusban a Szabadtéri Színpadon rendezi az évzáró növendék hangversenyét, A fúvósok megrendezik a hagyományos Balatonkeresztúri Fúvóstalálkozót, és egy hosszú turnéra indulnak augusztusban, amit Hamburgban zárnak a Nemzetek Fesztiválján. Tervezik, hogy ebben az évben-Marcaliban lesz a Karácsonyi Koncert, a műsor ismét a korábban hatalmas sikert aratott filmzenéhez kapcsolódik, közreműködésre kérték a Calypso Kórust.

A Marcato ebben a szezonban az M&K –val közösen lép fel több alkalommal, tervezik a hagyományos Ütős tábort, és ők is résztvevőik lesznek a Hamburgi programoknak.

A Baglas Fundamentum Együttes május 28 –án rendezi az gála estjét a Szabadtéri Színpadon. Decemberben egy nagyszabású rendezvényen szeretnék ünnepelni a 35 éves Baglas Együttest. Terveznek egy az alkalomra összeállított kiállítást az Együttes történetéről.

A Bajtársi Dalárda, hagyományosan részt vesz a környékbeli és a Városi programokban. Ebben az évben Székesfehérváron lesz a kórustalálkozójuk.

Városi Fürdőben idén is megrendezik a "Kölök Parádét" és KGST futam (06.04) , lesz "Fürdő Fesztivál" és több sportesemény.

A Turisztikai Egyesület a Marcali Derby és a május elsejei program szervezésével, kívánja folytatni a sikeres Borforraló Fesztivállal kezdődő éves programjait. Május 28-29 –én a Megyei Vadásznapra (Szőcsény) készülnek, majd a Városi Fürdő szezonnyitójának (06.04) lesznek résztvevői. Egy nagyon érdekes és ritka kiállítást hoznak a városba. Június 6 és 16 között 10 napig látható lesz a Szent Korona másolata a Kulturális Korzóban. Egy különleges programmal készülnek augusztus 20 –ra is, Rékasi Károly "Szerelmem Erdély" címmel tart egy programot városunkban. Az ősz a Vásár (09.15-18) és Szüreti Fesztivál jegyében zajlik majd, terveznek Adventi Vásárt is ebben az évben.

Bőszné Kiss Katalin a Városi Kulturális Központ vezetője ismertette a nyári programkínálatot - a rendezvénynaptárban már olvasható.

covid

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.