VÁROSUNK

2020 00 web

A magyar kultúra napját 1989 január 22-e óta ünnepeljük hazánkban, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban e dátummal jelölte meg a Szatmárcsekén írt Himnusz kéziratának születését.

 

 

E jeles napon legfontosabb közös kincsünkről, nemzeti kultúránkról, évezredes kulturális hagyományainkról emlékezünk meg. Az évforduló alkalmat ad arra is, hogy kiemelt figyelmet szenteljünk a ránk hagyott kulturális örökségnek, legyen az művészet, tudomány, épített vagy természeti örökségünk, mert értékes lenyomatai a múltunknak és a jelen, majd a jövő generációjának is tanúsággal szolgálnak.

 

Az emléknapon országszerte számos kulturális és művészeti rendezvényt tartottak intézményünkhöz hasonlóan, az elmúlt években.

 

Az idei ünnep kicsit más lesz, hiszen a közművelődési és közgyűjteményi intézmények a pandémia miatt egyelőre nem nyithatják ki kapuikat a látogatók előtt.

 

A Marcali Művelődési Központ a magyar kultúra ünnepén szabadtéri tárlattal köszönti e jeles napot. A Kulturális Korzó előtti sétánytárlaton 8-16 óráig tekinthetik meg az érdeklődők a „2020-ról jelentjük”című magazin kiállításunkat, amely később a Kulturális Korzóban lesz látható.

 

A tárlaton fotókkal mutatjuk be azokat a művelődési központ által szervezett kulturális-közösségi rendezvényeket, amelyeken személyesen is részt vehettek városunk lakói az elmúlt évben, és láthatják a Korzó előtt sétálók azokat a programjainkat is, ahol az online felületeken találkozhattunk csak Önökkel. A kiállítás szöveges részét Vigmondné Szalai Erika készítette, a fotók Zsirai Tibor munkái.

 

Valamennyi kollégámmal együtt bízom abban, hogy országszerte mielőbb kitárhatjuk a kulturális és közgyűjteményi intézmények kapuit Önök előtt, és újra mód lesz a személyes találkozásokra, az önfeledt kikapcsolódásra a kulturális programokon, a közösségi rendezvényeken.

plakat 2020rol jelentjuk webn

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

covid

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.