VÁROSUNK

IMG 3345

„Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola” címet adományozott az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Siófoki SZC Marcali Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának. A díjat Keszthelyi Nikoletta, az ITM Infokommunikációért és Fogyasztóvédelemért Felelős Államtitkárságának helyettes államtitkára ünnepélyes keretek között adta át az intézménynek.

 

 

Iskolánk régóta kiemelt feladatai közt tartja számon a környezet védelmét célzó nevelést. Rendszeresen csatlakozunk olyan országos programokhoz, mint például a „TeSzedd”, vagy a „Jobb ha el sem dobod” szemétszedési akciók, eseményeket szervezünk a Föld és a Víz világnapja alkalmából, és bekapcsolódtunk a „Világ legnagyobb tanórája” projektbe, melynek célja hogy minél több gyerek megismerje a fenntartható fejlődést szolgáló globális célokat. Ezenkívül csatlakoztunk a „Passzold vissza tesó”, használt mobiltelefonok gyűjtését, újrafelhasználását megcélzó nemzetközi kampányhoz is.

 

Fontosnak tartjuk, hogy diákjainknak megtanítsuk a felelős és biztonságos internet és közösségi média használatot. Meghívott előadók és társszervezeteink segítségével az e-vásárlás és a lehetséges túlköltekezés csapdáinak feltárása mellett a tanulók mentális egészségének megóvása is a célunk.

 

Az idei tanévben fokozott figyelmet fordítunk a pénzügyi ismeretek megalapozására. Csatlakoztunk a Pénz7 országos témahéthez, részt veszünk a PénzSztár online versenyen, és a Játék-Kincstár vetélkedőben, amellyel pénzügyi tapasztalataikat és gyakorlati ismereteiket bővíthetik tanulóink. Az osztályfőnöki órákon központi szerepet kap a családon belüli tudatos pénzügyi tervezés.

 

Kiemelt szerepünk és felelősségünk van diákjaink szemléletformálásában. Nem csupán elméleti síkon, hanem a gyakorlatban is igyekszünk megerősíteni bennük a környezettudatosságot. Bízunk abban, hogy az iskolában látott, hallott és elsajátított tudatos fogyasztói magatartásnak ők lesznek a nagykövetei saját családjukban.

 

 IMG 0245

A galériához kattintson a képre!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.