VÁROSUNK

IMG 6919 lead

A GINOP 6.2.3-17-2017-00033 „A szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztése” című pályázat keretén belül a Siófoki SZC Marcali Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának tanulói december 12-én a Marcali Múzeumban mézeskalács készítésen vettek részt.

 

 

A diákok ütőfás technikával szebbnél szebb mézeskalácsokat csináltak. Amíg a mézeskalácsok sültek, Samuné Bogyó Hajnalka múzeumpedagógus kalauzolta végig a kis csapatot egy időszakos tárlaton. A kiállítás eddig hazánkban még nem látott egyedi betlehemeket mutat be. A betlehemek a föld minden tájáról származó összeállítás darabjai, kivitelezésükben, alapanyagaikban, készítési technikájukban rendkívül sokfélék. Jól szemléltetik az adott kultúrkörhöz tartozó emberek hiedelemvilágát, művészetét és életmódját. Tárlatvezetőnk nagy tudása, érdekességeket is tartalmazó előadása lekötötte tanulóink figyelmét. Szemmel láthatóan lenyűgözte őket ez a sokszínűség, a sok-sok érdekesség.

 

A foglalkozás végére megsültek a mézeskalácsok, amiket mindenki hazavihetett. Többen a családtagjaiknak, barátaiknak ajándékozták az elkészült kalácsokat.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.