VÁROSUNK

A25 lead

2019. november 30-án, szombaton 15 órától az X-házban is megkezdődtek az ádventre való előkészületek. A hittanos gyermekeket és a szüleiket is külön-külön programokkal várták.

 

 

A megjelenteket Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános köszöntötte, majd egy egyházi ének kíséretében meggyújtották az ádventi koszorú első gyertyáját. Ezután a gyermekek a hitoktatókkal és vállalkozó kedvű szülőkkel együtt asztali ádventi koszorúkat készíthettek. Az összeállításhoz szükséges alapanyagokat (szalmakoszorú, fenyőágak, gyertyák, díszítő anyagok stb.) a Marcali Római Katolikus Egyházközség biztosította. A lelkes résztvevők végül több mint 30 db remekműveket állítottak össze szorgos és kitartó munkával, melyhez szakszerű segítséget Tóth Péter és Gelencsér Róbert világi elnök adtak. A gyermekek megtanulták, hogy az egyházi liturgikus szabályok szerint három lila és egy rózsaszínű gyertya alkotja a szabályos ádventi koszorút.

 

Mindez idő alatt a Karitász termében, a felnőttek részére Kollár Róbert és felesége, Rita egy érdekes előadást tartottak „Érték-e még a család” címmel. Az előadókat jól ismerhették a jelenlévők, hiszen Robi az egykori X (Marcali Ifjúsági Katolikus Szövetség) alapító tagja volt, míg Rita is több évig tanított városunkban. A házaspár az eddigi tapasztalatait osztotta meg a hit, a család, a gyermeknevelés, és a közösségteremtés témakörében, s egyben egyfajta útmutatót, támpontot, mintát adott a családos közösségek megteremtésére és jótékony hatásaira. Az újszerű kezdeményezést interaktív beszélgetés zárta, ahol mindenki bátran hozzászólhatott és megoszthatta tapasztalatait, amelyből lehet a továbbiakban építkezni.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.