VÁROSUNK

33 0820 lead

2019. augusztus 20-án, kedden 9 órakor szentmisével vette kezdetét a Szent István napi ünnepségsorozat a Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplomban.

 

 

Az ünnepi istentiszteletet Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános celebrálta, aki szentbeszédében az államalapító királyunk személyiségét, a hittel való kapcsolatát és történelmin szerepét méltatta. A misén közreműködött a Fény Gyermekei Zenekar, valamint Balogh Bálint kántor és Jáki Zoltán, akik Marco Frisina: Anima Christi című művét adták elő orgona és hegedű kísérettel.

 

Majd a Himnuszt követően Tóth Eszter Ágnes tolmácsolásában hangzott el Tűz Tamás: Szent István király című verse. Ezután Iván atya megáldotta az új kenyeret, melyhez a búzát a Kéthelyi Gazdakörök adták a Magyarok Kenyeréből, illetőleg a Takács Pékség sütött meg.

 

A szertartást követően dr. Sütő László Marcali város polgármestere megszegte és kiosztotta az új kenyeret a jelenlévőknek. A templom előtt pedig az egyházközség fiataljai tovább kínálták az ünnepség résztvevőinek a szeletelt kenyereket.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.