VÁROSUNK

cats0103

Magyarországot az éghajlatváltozás várhatóan a globális átlagnál súlyosabban fogja érinteni. Ez a gyakorlatban az átlaghőmérséklet 3-5 °C-os növekedését jelenti, mellyel együtt a csapadékmennyiség csökkenése és szélsőségesebb eloszlása várható.

 

Növekvő vízhiány és aszályok, intenzívebb és kiszámíthatatlanabb csapadékmennyiségek, valamint súlyosbodó árvíz- és belvízproblémák várhatók. Ezen kihívásokra helyi szinten célszerű keresni a válaszokat. Ezért az önkormányzatok éghajlatváltozáshoz történő alkalmazkodási képességének fejlesztése érdekében - a Belügyminisztérium vezetésével - közvetlen brüsszeli forrás elnyerésére pályázat került kidolgozásra és benyújtásra 2016 szeptemberében. A program előreláthatólag 2021 végéig tart.

 

2016 februárjában a Belügyminisztérium (BM) részéről egy felmérő kérdőív került kiküldésre Magyarország minden települése részére. A válaszokat a BM és a WWF (Természetvédelmi Világalap) Magyarország munkatársai dolgozták fel, és 60 önkormányzat került kiválasztásra további értékelés céljából az adott technikai szempontok alapján.

 

Ebből a körből mélyreható interjúk során az egész országból 28 önkormányzat került kijelölésre, köztük Marcali is.

 

Városunkra vonatkozóan már elkészült egy éghajlatváltozással kapcsolatos sérülékenységi felmérés, amelyhez a szakmai segítséget és koordinációt a BM, a WWF, a KTOSZ (Klímabarát Települések Országos Szövetsége) és a Budapesti Műszaki Egyetem szakértői adták. A projekt egyedülálló az országban, mivel olyan háttér vizsgálatot végez, amellyel a vízmegőrzést, vízvisszatartási hatásokat elemzi. A programban részt vevő önkormányzatok különleges státuszba kerülnek, amivel a 2020-2026 uniós programozási időszakban a környezetvédelmi projektek esetében automatikusan a 2. körbe jutnak az értékelés során. Így a város felkészült a közvetlen uniós finanszírozású projektek megvalósítására, és ez a következő programozási időszakban fontos tényező lesz.

 

A programról részletesebb információk találhatók a https://vizmegtartomegoldasok.bm.hu/hu honlapon.

 

Dr. Gerencsér Árpád
Városfejlesztési referens

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.