VÁROSUNK

calypso kaposvar

November 17-én a Szárnyas Szó Alapítvány szervezésében a hazai kórusmuzsika különféle ágát képviselő csoportok adtak közös koncertet Kaposváron.

 

Az V. Országos Zákányi Zsolt Kórustalálkozón a zenepedagógusra, Liszt Ferenc- és Weiner Leó-díjas karnagyra emlékeztek egykori kórusai, s meghívott vendégeik.

 

A Kaposvári Református Templomban Szita Károly, Kaposvár Megyei Jogú Város polgármestere köszöntötte elsőként az egybegyűlteket. Az éneklést a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Kicsinyek Kórusa, majd Nagykórusa kezdte. A csengő hangú gyermekkórusokat a felnőtt együttesek követték: a balatonboglári Balaton Vox Kórus, a marcali Calypso Kórus, a budakeszi Zákányi Zsolt Református Vegyeskar, a házigazda Vikár Béla Vegyeskar, valamint a nőikarként működő szegedi Bartók Béla Kórus. Az együttesek a koncert zárásaként egy közös művel búcsúztak a templom közönségétől.

 

Városunk vegyeskara, Stamler Edit karnagy vezetésével nagyrészt magyar szerzők műveit szólaltatta meg nagy közönségsikert aratva. A koncert utáni vacsora közben és a hazaindulás előtti percekben is számos elismerést, gratulációt fogadhatott örömmel vezetőnk.

 

A Calypso Kórus legközelebb december 10-én, Kéthelyen lép fel. A hagyományos karácsonyi koncertünkön Marcaliban december 22-én hallgathatnak meg minket az érdeklődők.

 

fotók: Vikár Béla Vegyeskar

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.