VÁROSUNK

IMG 20181105 141952

Iskolánk 2 csapattal vett részt a Techtogether Junior Zalaegerszeg pályaorientációs rendezvényen, versenyen, melyet Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány az Európai Szakképzési Hét keretében az Autopro.hu autóipari szakportállal és a Mobilis Interaktív Kiállítási Központtal együttműködve 2018. november 5-én 3. alkalommal rendezett meg.

 

Az Európa-szerte megrendezésre kerülő helyi, regionális és nemzeti rendezvények célja, hogy vonzóbbá tegyék a színvonalas szakismereteket biztosító és minőségi munkahelyek betöltését lehetővé tévő szakoktatást és szakképzést középiskolai- és felsőoktatási szinten.

 

A versenyprogramot a régió felsőfokú intézményeivel és vállalataival együttműködve alakították ki, felhasználva a korábban megrendezett versenyek tapasztalatait is.

 

TechTogether Junior Zalaegerszeg versenynek előzetes és helyszíni feladatai voltak.

 

Előzetes feladat: Képzeljétek el, hogy 2042-t írunk!

 

A technológiai fejlődésnek köszönhetően a bennünket körülvevő világ alapjaiban változik meg és közben eddig ismeretlen szakmák, munkakörök jönnek létre.

 

Mit gondoltok, hogyan fog megváltozni a településetek és annak környéke?.

 

A csapatoknak a helyszínen előadást kellett tartaniuk az elkészített prezentáció alapján, kvízjátékban vettek részt a versenyen megjelenő vállalatokkal kapcsolatban, munkaerő-piaci készségeket tesztelő gyakorlati (természettudományi alapú ügyességi, mérési, becslési, gyorsasági, megfigyelési, stb.) feladatokat kellett megoldani.

 

A versengés érdekessége, hogy a különböző iskolákból érkező csapatoknak a verseny egyes elemeiben egymással is együtt kellett dolgozni.

 

A jó hangulatú, precízen megszervezett, időkereteket betartó, sokszínű tudást, kreativitást, gyorsaságot igénylő versenyen 16 csapat vetélkedett egymással. Sikeresen vették diákjaink az akadályokat és így egyik csapatunk a 2. helyen a másik pedig a középmezőnyben végzett.

 

Gratulálunk az eredményeikhez!

 

A verseny szervezőinek és támogatóinak köszönhetően nem csak élményekkel, hanem értékes ajándékokkal gazdagodva indulhattunk haza.

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.