SPORT

IMG 20181221 183345 1040x780

A hagyományokhoz híven az utolsó verseny, azaz a siófoki Mikulás Kupa után rendeztük meg 2018.12.21-én az évzáró övvizsgát a haladó, és a Kis harcművész csoport tagjai részére.

 

A haladó csoportból 6 karatéka vehetett részt a felkészültsége, és a kötelező övfokozatok közötti várakozási idő letelte után a vizsgán. Nekik már csütörtökön megkezdődött a megmérettetés, mert akkor kellett az erőnléti, és kihon technikákat bemutatni, azaz az övfokozatoknak megfelelő állásokban végrehajtott ütés, védés, rúgáskombinációkat végrehajtani. Pénteken a formagyakorlatok, és páros küzdőkombinációk következtek, majd a végén a 1,5 perces váltott ellenfeles kumitét kellett teljesíteni. Nagy Alexandra az 5.kyu övfokozatért 12 küzdelmet teljesített, mely végén a társak tapsa feledtette a fáradságot és fájdalmat.

 

Ezután a Kis Harcművész csoport 12 karatékája mutatta be az erőnléti felmérés után a judo eséstant, majd a kyokushinkai karate alap ütéseit, rúgásait, és védéseit. A kicsik nagyon szépen teljesítettek a vizsgán, akik közül Gallyas Ákos László, Zsiborás Dominik, Bedő Dorina, és Ágoston Zsófia a felkészültségük alapján januártól már a haladó csoportban folytathatják a kyokushinkai karate gyakorlását.

 

A vizsgát mindenki eredményesen teljesítette, és boldogan vehette át a Budo Pass-t a vizsgáztatóktól. Szokásunkhoz híven az évértékelő során külön jutalmaztuk azokat a karetékákat, akik a teljesítményükkel kimagaslottak a társaik közül. Oklevéllelet és emléktárgyat adtunk át Virág Boglárka Csengének, Samuel Weihrauchnak, Nagy Alexandrának és Varjaskéri Tamásnak, Jáki Zoltánt pedig a kitartó szorgalma, és az utánpótlás csoportban végzett felkészítői munkájáért az „Év Példaképe” oklevéllel, és mindannyiunk példaképének számító Sihan Furkó Kálmán 8.danos mesterről most megjelent könyvvel jutalmaztunk.

 

A tagok nevében megköszöntük Harkány János mentőtiszt munkáját, aki 25 éve vesz részt az övvizsga küzdelmek egészségügyi biztosításában, és köszönetet mondtunk Sensei Simon Tibor 4.danos mesternek, valamint az idén 25.éve karatézó Sempai Harkány Balázs 1.danos mesternek a karatékák felkészítésében végzett kitartó munkájukért. Mivel a klubunk az idén ünnepelte a megalakulásának 35.évfordulóját, ezért az értékelő nemcsak erről az évről szólt, hanem beszéltünk a teljes korszakunk eredményeiről is. A házi ünnepség végén Haág Eszter klubunk logójával díszített finom tortáját fogyaszthatták el a csoportkép készítése után a karatékáink.

 

Megköszönöm a szülők egész éves áldozatvállalását, és a támogatóink hozzájárulását az egész éves munkánkhoz. Magam és a tanítványaim nevében Szeretetteljes Karácsonyt, és Eredményekben Gazdag Újévet Kívánok. Az új érdeklődőket 2019.01.08-tól várjuk a klubunkba.

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.