KÖZELBEN

x DSC4270

Mindenki erre a napra várt a verseny kezdete óta, versenyző diák, felkészítő tanár, az eredményhirdetésre. De előtte még számot kellett adni szóban az eddig megszerzett tudásról. Két szóbeli vizsgahelyszínen versengtek a diákok.

 

A hat részterületből álló szóbeli feleletre összesen 30 perce volt a versenyzőknek. Volt, akinek szóban könnyebb volt felelnie, volt, aki egy kicsit megilletődött, és nem tudta igazán megfogalmazni gondolatait, de elmondható, hogy felkészült diákokkal szemben ültek az ítészek. A kora délután befejeződött verseny megkoronázása volt maga az eredményhirdetés.

 

A záróünnepség a Noszlopy Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola, és a Baglas Néptáncegyüttes közös előadásával kezdődött, majd néhány gondolat hangzott el az erdőről és kezdődött a hivatalos díjkiosztás. A következő eredmények születtek:

 

Szóbeli:

 

I. Király Ádám Ásotthalom
II. Nagy Kristóf Ásotthalom
III. Czekmeiszter Zsolt Szőcsény

 

Írásbeli:

 

I. Bárkányi Patrik Ásotthalom
II. Kócsó Richárd Csaba Ásotthalom
III. Nagy Kristóf Ásotthalom

 

Vállalkozási ismeretek:

 

I. Czekmeiszter Zsolt Szőcsény
II. Tóth Adrián Szőcsény
III. Bárkányi Patrik Ásotthalom

 

Erdei növények felismerése:

 

I. Tóth Adrián Szőcsény
II. Bandula Alex Mátrafüred
III. Brehlik Ákos Mátrafüred

 

Vadfelismerés:

 

I. Tóth Adrián Szőcsény
II. Brehlik Ákos Mátrafüred
III. Nagy Kristóf Ásotthalom

 

Döntés – hármas holtverseny a második helyen, az idő döntötte el a helyezéseket:

 

I. Molnár Kristóf Szőcsény
II. Czekmeiszter Zsolt Szőcsény
III. Tóth Adrián Szőcsény
IV. Nagy Kristóf Ásotthalom

 

Közelítés:

 

I. Tóth Adrián Szőcsény
II. Lukovics Alex Tamás Szőcsény
III. Király Ádám Ásotthalom

 

Motorfűrész szerelés, lánckímélő darabolás:

 

I. Tóth Adrián Szőcsény
II. Brehlik Ákos Mátrafüred
III. Czekmeiszter Zsolt Szőcsény

 

Tisztítás-jelölés:

 

I. Tóth Adrián Szőcsény
II. Czekmeiszter Zsolt Szőcsény
III. Németh János Szőcsény

 

Gyakorlati összesítés:

 

I. Tóth Adrián Szőcsény
II. Czekmeiszter Zsolt Szőcsény
III. Madarász Szilárd Mátrafüred
IV. Brehlik Ákos Mátrafüred

 

Egyéni összetett verseny:

 

I. Czekmeiszter Zsolt Szőcsény
II. Tóth Adrián Szőcsény
III. Király Ádám Ásotthalom

 

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara különdíjai:

 

I. Czekmeiszter Zsolt Szőcsény felkészítőik: Varga Zsolt János
II. Tóth Adrián Szőcsény Matakovics István
III. Király Ádám Ásotthalom Marozsán Zoltán

 

A csapatverseny helyezettjei:

 

I. Somogyzsitfa-Szőcsénypuszta
II. Ásotthalom
III. Mátrafüred

 

Díjat adott át Huszti Gábor a Somogy Megyei Közgyűlés alelnöke a legjobb somogyi diáknak és felkészítőjének, Czekmeiszter Zsoltnak és Varga Zsoltnak.

 

Minden versenyző és felkészítő tanár egy-egy ajándékcsomagot vehetett át a Husqvarna Magyarország Kft. területi képviselőjétől, Pinczés Péter úrtól, Stihl-csomagot az Andreas Stihl Kft-től, emellett JG-MAX Bt. ajándékokat, és nem utolsó sorban iskolánk ajándékait.

 

A versenyző diákok a sok-sok ajándék mellett tanúsítványt is kaptak, amely feljogosítja őket arra, hogy mentességet kapjanak a szakmai vizsga alól. Örömünkre szolgált, hogy 7 tanuló a versenyeredményei alapján, jeles minősítéssel kaphatja meg a bizonyítványát. Gratulálunk Mindenkinek!

 

Méltatta a szervezést, a versenyt Bagdán Boglárka az Agrárminisztérium agrárszakképzésért felelős helyettes államtitkára. A kimagasló szervezésért a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szakképzési referense Szabó Sándorné iskolánk igazgatójának, Tóth Krisztinának adott át elismerést. Emellett az egyéni összetett első három helyezettje, és felkészítőik meghívást kaptak április 16-ára, a „Szakma Star” rendezvényre. A nap lezárásaként Prof.Dr. Horváth Béla egyetemi tanár, a versenybizottság elnöke értékelte a versenyt, és zárta be hivatalosan is a megmérettetést.

 

Iskolánk igazgatója, dolgozói, tanulói nevében szeretném megköszönni a versenybizottság, a pontozóbírók, segítők munkáját, akik ezen a három napon is kimagasló munkát végeztek. Nem szeretném kihagyni iskolánk dolgozóit, kollégáimat, akik jelesre vizsgáztak szervezésből, felkészítésből, tiszteletből, empátiából.

 

S akik nélkül e versenyt nem lehetett volna ilyen színvonalon megrendezni, akik az ajándékokat felajánlották, és egyben iskolánk támogatói:

 

Agrárminisztérium, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, Andreas Stihl Kereskedelmi Kft., Husqvarna Magyarország Kft., Fiskars Magyarország, Agrotec Magyarország, Hermann Ottó Nonprofit Kft., JG-MAX Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Bt., SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt., Gemenc Zrt., Kaszó Zrt., Mecsekerdő Zrt., NEFAG Nagykunsági Erdészeti és Faipari Zrt., Nyírerdő Zrt., Vérteserdő Zrt., Zalaerdő Zrt.

Köszönjük! Viszont látásra jövőre, a következő versenyhelyszínen! Üdv az Erdésznek!

 

Fotó: Csernalovics László

 

A galériához kattintson a képre!

 

Bogdán Lászlö - HA3TBL képei:

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.