KÖZELBEN

 DSC7106

Gyönyörű novemberi napot választottunk arra, hogy az ősz színei mellett, iskolánk színes szakmai palettáját bemutassuk. A mai napon közel 120 érdeklődő nyolcadikos fiatal és szüleik látogattak el hozzánk, hogy tájékozódjanak szakmakínálatunkról.

 

Tóth Krisztina igazgató asszony részletes, a képzési struktúrát teljesen átfogó előadását követően az érdeklődők megtekintették az iskoláról készült rövid filmet, „A szőcsényi suli rád vár!” címmel. Ezek után forgószínpad-szerűen, a kollégák által kalauzolva hat helyszínen kaptak további ízelítőt iskolánk életéből.

 

Az iskola történetével találkozhattak a Véssey kastélyban, az iskolatörténeti kiállítóteremben, Széchenyi Zsigmond emlékezetével az Emlékszobában; az erdészeti bemutatóteremben interaktív előadást hallhattak; a gépész tanműhelyeknél az erő- és munkagépekkel, azok felhasználási módjaikkal, működésükkel ismerkedhettek meg; a tanpályán tanítványaink látványos erdészeti bemutatót tartottak, ahol döntést, gallyazást, darabolást láthattak; a kertészetben a még virágzó növényeinket csodálhatták meg, ill. betekinthettek a fólia- és üvegházainkba; megcsodálhatták állatállományunkat a vadasparkban, és a végén iskolánk kollégiumát is megtekinthették.

 

Nemcsak a gyerek bizonytalan, a szülők is szeretnék, ha jó helyre kerülnének gyermekeik, ha olyan szakmát tanulnának, amivel az életben majd megállják a helyüket. Éppen ezért a felmerülő kérdésekre igyekezett minden kollégám a legjobb tudása szerint válaszolni. Szakmaiságunk, környezettudatosságunk, a Széchenyi-hagyomány ápolása, az erdő szeretete, a szántóföldek művelése, iskolánk jövőjét vételezi elő. Hívjuk, várjuk a fiatalokat, legyenek a szőcsényi nagy család életének részesei!

 

Fotó: Csernalovics László

 

A galériához kattintson a képre!

 

Fotó: Matakovics István

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.