KÖZELBEN

IMG 9322

A nyolcadik osztályos tanulóknak elindult a nagy hajrá, el kell dönteniük, hogy tanulmányainak melyik középiskolában fogják folytatni. Ezzel párhuzamosan megkezdődtek a pályaorientációs napok, amelyek segítik a tanulókat, a szülőket, hogy a lehető legjobb döntést hozzák meg. Ma a szőcsényi iskola is várta az érdeklődő tanulókat, szülőket. A környező településekről közel száz tanuló érkezett.

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara támogatásával megrendezésre kerülő pályaorientációs program Tóth Krisztina igazgató asszony általános tájékoztatójával kezdődött, aki ismertette az iskola szakmaszerkezetét, intézményünk jövőképét, lehetőségeit, az ösztöndíj lehetőségeket. Varga Zsolt gyakorlati oktatásvezető a szakmai képzés gyakorlati oldalát mondta el, Kovács András kollégium vezető pedig a hozzánk érkező, de távoli településeken élő tanulóknak hívta fel a figyelmét a kollégium hasznosságára, a családi légkörre.

 

A tájékoztató után öt csoportban indultak el az érdeklődők az iskola területén. A különböző helyszíneken színes szakmai bemutatót láthattak, pl. az erdészeti szakmunkások a tanpályán gallyazást, darabolást végeztek, a gépész tanműhelyeknél az erő- és munkagépekkel lehetett megismerkedni, a kertészetben betekintést nyerhettek a mindennapi munkába, a virágkötőknél szebbnél szebb elkészült szárazvirág kompozíciókat láthattak, az asztalosműhelyben az eszközökkel ismerkedhettek.

 

Visszakanyarodva, a kastélyban iskolatörténetet hallhattak, megtekinthették iskolánk névadójának tiszteletére létrehozott emlékszobát, ill. megtapasztalhatták, hogy milyen egy interaktív erdészeti szaktanterem. Kollégáimmal együtt azon voltunk, hogy egy-egy szeletét megmutassuk a munkánknak. Jól képzett szakemberekre van szükség, úgy véljük, hogy iskolánkban megkaphatják mind a szakmai elméleti, mind pedig a gyakorlati képzést is. Külső partnereinkkel való kapcsolataink pedig segítséget jelentenek abban, hogy tanulóink megismerkedhessenek a korszerű szakmai fejlesztésekkel.

 

A jó idő is velünk volt ma, megérintett mindenkit a gyönyörű ősz. Bízunk abban, hogy aki ma ellátogatott hozzánk, az elindult egy úton, és a jövő év szeptemberében tanulóink sorában köszönthetjük!

 

Fotó: Matakovics István

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.