futball-90A mai vasárnapi sporthétvégén a tabellát vezető Balatonkeresztúr együttese otthonában fogadta a Lábod focistáit. A jó iramban kezdődött el a mérkőzés, gyűltek a helyzetek. Az első balatonkeresztúri gólra nem kellett sokat várni, a 10 percben Horváth Milán támadásból lőtte ki a hosszúsarkot. (1:0)

A lábodi együttest ez ellentámadásra sarkalta, és 5 perc múlva kiegyenlítettek. (1:1) A hazai csapat jól szervezetett támadójátékának köszönhetően a Bakos Péter megszerezte a második balatonkeresztúri gólt a 20 percben. (2:1) Viszont a hazai védelem lyukasnak bizonyult, a lábodi csatárok számtalan alkalommal közeljártak lövéseikkel a következő gólhoz, de nem volt szerencséjük. A következő keresztúri támadást a tizenegyesen belül szabálytalankodva akadályozta meg a lábodi védelem. A büntető rúgást Keöves András értékesítette (3:1) A lábodi csapat nem adta fel a támadásokat de próbálkozásaik eredménytelenek voltak. A félidő végén került sor a legszebb gólra. A hazai térfélről Horváth Csaba, 25 év rutinjával indította el a támadást, kicselezett két lábodi játékost, majd pontosan Bakos Gábor lábára passzolta a labdát, aki egy cselt követően, elfektette a kapust és a kapuba vágta a labdát. (4:1)

A második félidőben a lábodi csapat összeszedettebbnek tűnt, a keresztúri játékosok viszont elálmosodtak. (Az egybehangzó szurkolói vélemények szerint a szombat éjszakai „sport bálban" elkövetett daj-daj az oka az erő elfogyásának.) Egyedül Olti Attila lábában volt benne a következő gól amelyet, egy szabadrúgást követően a felsőkapufára lőtt iszonyatos erővel. Viszont a lábodiaknak megjött a szerencse és a 60. percben egy jól kivitelezett támadást követően megszerezték a második góljukat. (4:2) A kedvük továbbra is megmaradt, a balatonkeresztúri védelem pedig továbbra is lyukasnak bizonyult. Még egy lesgólt is sikerült összehozniuk, a vendégeknek, de azt a bíró érvénytelenítette. Amíg a mérkőzés során nagyon sportszerűen játszott mindkét együttes, addig a végére megszaporodtak a szabálytalanságok, gyűltek a lerúgások, lökések, és a összeakaszkodások. A 83. perben után rúgásért a keresztúri Keöves András kapott piros lapot. De mint korábban a Balatonszárszó elleni mérkőzésen, a keresztúri csapat tíz emberrel is fölényben maradt az ellenféllel szemben. A bíró némely döntése azt sejtette, hogy talán ő is bálban volt valahol, mert a figyelmetlenség jeleit fedezte fel rajta a nézőközönség. A Balatonkeresztúr a megérdemelt győzelemmel három pontra növelte az előnyét a tabella elején.