Kaposvár Kupa Úszóverseny

Írta: Detrich Nikoletta
Megjelent: 2020. február 22. Szombat, 10:19

Kaposvár Kupa 5 lead

A Marcali Úszó- és Szabadidő Sportegyesület úszói a 2020. február 15.-én megrendezésre került Kaposvár Kupa elnevezésű úszóviadalon vettek részt. A Csík Ferenc versenyuszodában rendezett rangadóra 7 fővel érkezett a csapat, ahol 30-szor szálltak harcba a legjobb időeredményekért.

Korosztályváltások kapcsán most nem nekünk kedvezett a verseny, tehát „nagylányainknak” az egy évvel idősebbek között kellett megállniuk a helyüket.

Az alapozási időszak versenyét kitűnő eredményekkel zárták versenyzőink, hiszen 2 arany, 2 ezüst, és 2 bronzérmet szereztek meg tehetségeink.

Legeredményesebb úszónk a Kupán Szegedi Simon Zolna lett, aki két arany-, és egy ezüstérmet zsebelt be a népes mezőnyben.

A mindennapos kemény edzésmunka elvégzése most sem maradt eredmény nélkül, hiszen 16 rajthoz állásnál sikerült egyéni csúcsokat úszniuk sportolóinknak.

A felkészülési időszak tovább folytatódik, és március elején a Budapest Kupa, illetve az Utánpótlás Bajnokság elnevezésű rangos országos versenyeken mérettetik meg magukat versenyzőink.

A megmérettetésen való részvétel célja az eddigi felkészülés eredményességének visszaellenőrzése, az utánpótlás korosztályunknál a versenyzési rutin megszerzése, és nem utolsó sorban a nyáron megrendezésre kerülő országos bajnokságokra a még hiányzó szintidők teljesítése volt.

Szabó Georgina (2006):

200 méteres gyorsúszás 19. helyezett.
100 méteres mellúszás 7. helyezett.
400 méteres vegyes úszás 12. helyezett.
200 méteres hátúszás 14. helyezett.
800 méteres gyorsúszás 14. helyezett.
100 méteres pillangóúszás 10. helyezett.