VÁROSUNK

20 HT 1

2018. július 9-én, hétfőn reggel 8 órakor megkezdődött a Marcali Egyházközség első nyári napközis hittanos tábora összesen 56 fővel (köztük a segítőkkel).

 

A minden iskolás korcsoportot képviselő gyermekek már nagy izgalommal várták az 1 hétig tartó tartalmas programot. Az első alkalommal résztvevő kisebbek még a bátortalanság érzésével, de már nagy várakozással telve tekintenek – az elbeszélések alapján – a sok vidámsággal kecsegtető „kaland” elé. A rutinosabbak pedig már felszabadult és vidám hangulatban nyüzsögtek a táborvezetők körül.

 

A nap közös imádkozással és énekléssel kezdődik a nemrégiben új burkolatot kapott plébániatemplomban, majd különféle előadások hangzanak el. Az idei esztendőben a „Nők a Bibliában” témát járják körül és ismerhetik meg a gyermekek. Hétfőn a teremtés történet Éváját mutatta be dr. Gyulainé Domján Zsuzsanna új hitoktatónő. Kedden Rúth történetét mondta el Pozsonyi Anna gimnazista, szerdán a házasságtörő asszony históriáját tolmácsolta Fazekas Krisztián református lelkész, csütörtökön pedig Márta és Mária jelentőségéről fog beszélni Deiszingerné Kiss Anna nagykanizsai hitoktatónő. A pénteki nap folyamán pedig összefoglalják a héten hallottakat és írásban, kvíz kérdések formájában adhatnak számot az elhangzott témákról.

 

A délután folyamán a hallottakat pedig öt különböző módon – mivel 5 csapatot alkottak – dolgozzák fel: faliújság (rejtvények, rajzok), bábozás (saját vers), gyurmázás (dalírás), színdarab és humoros formában. Ezen kívül gazdag választási lehetőségek vannak még az idő hasznos eltöltésére, hiszen lehet például kerámiázni, nemezelni, vagy különféle játékokban (társas, színezők, csoport feladatok, vetélkedők) részt venni. A sport kedvelői pedig kedvükre ping-pongozhatnak vagy éppen csocsózhatnak, illetve focizhatnak a nagy udvaron.

 

Az idén a keddi nap volt a kirándulásé, amikor Balatonkeresztúron és Balatonfenyvesen megnézték és megismerkedtek a templomok történetével, majd kisvasúttal Imremajorba is ellátogattak.

 

Pénteken délután tábortűz és sorverseny várja majd a kicsiket és nagyokat egyaránt, akik már most igazi kis közösséggé formálódtak. A tábort pedig vasárnap a 9 órás szentmisével zárják, ahol a gyerekek a héten énekelt dalokat adják majd elő és köszönik meg az egyházközség, a szülők és a hívek segítségét a program megvalósításában. A táborvezetők: Bojtorné Király Márta, dr. Gyulainé Domján Zsuzsanna és Tombor Erzsébet hitoktatók, akiknek pedagógusok, középiskolás és egyetemista fiatalok, mint csoportvezetők is segítenek. Rajtuk kívül a hívek közül is többen segédkeznek a tízórai és az uzsonna elkészítésében. A következő hittantábor július 23-án kezdődik, de már ez is betelt, mivel akkora az érdeklődés. A tábort: az egyházközség, Gelencsér Róbert és a táborozók szülei is támogatták.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

Marcali Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Központ és Marcali Város Önkormányzata az EFOP 3.9.2-16-2017-00014 kódszámú pályázati forrásból 250.000,- Ft értékben játékokat és eszközöket vásárolt a hittantáboros gyermekek részére.

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.