VÁROSUNK

mini DSCN4310

Június 16-án szombaton tartotta a Marcali az Otthonunk Egyesület a minden évben megrendezésre kerülő és sokak által várt “Családi-baráti Piknikjét”.

 

Helyszíne, most nem a Marcali Víztározó területe, hanem a Mesztegnyői Erdei Vasút központi épülete körüli liget, illetve a Boronka-melléki Tájvédelmi Körzet kisvasúttal bejárható területe volt. Az időjárás is hozzájárult a jó hangulathoz, hiszen ragyogó kirándulóidő kerekedett ezen a napon az előző esős-szeles idő után.

 

09.45-kor kezdődött a rendezvény, Kiss Lajos az egyesület elnöke köszöntötte a megjelenteket, ismertette a programot, majd Dr. Sütő László polgármester szólt a jelenlévőkhöz. A pikniken jelen volt a Szlovén Tisztek Lendvai Területi Szervezetének 8 fős küldöttsége, akik a kiránduláson nem vettek részt, de főzőcsapatuk különleges ízesítésű, finom ebéddel lepte meg az egyesületünk tagjait. Rögtön a megnyitó után a többség vonatra szállt, a négy főzőcsapat megkezdte a finom ebéd elkészítését.

 

Először Kakpusztára mentünk, ahol egy rövid pihenő, felfrissülés után, idegenvezetőnk Zilahi-Szabó Bence vasútüzem vezető ismertette a környék történetét, beszélt a tájvédelmi körzet növény és állatvilágáról, az erdészet dolgozóinak ebben betöltött szerepéről. A Boronka-melléki Tájvédelmi Körzet 1991-ben lett védetté nyilvánítva, területe 8232 hektár, ebből fokozottan védett 499 hektár. A kisvasút közel 9 km-s fővonala erdők, tavak között kanyarog, a nyitott kocsikból lehet gyönyörködni a tájban. Ötvennél is több védett növény él a környéken.

 

Visszafelé megálltunk a tájvédelmi körzet védett tavánál, ahol rövid séta után a kilátóról megtekintettük a tó vízi világát. Fáradtan érkeztünk vissza az élményekben gazdag útról és mindenki hozzálátott az akkorra elkészült ebédhez. Bőségesen jutott mindenkinek az ízletesen elkészített étkekből, mely a babgulyástól, a marhapörköltön át a csülök és lapockapörköltig terjedt.

 

Természetesen a gyermekek programjáról sem feledkeztünk el, velük pedagógus tagjaink érdekes, játékos feladatokat oldottak meg.

 

Az egyesületünk hölgy tagjai különböző süteményekkel, pogácsákkal lepték meg a jelenlévőket, szükség is volt rá, mert a végén előkerültek a saját készítésű borok is.

 

Az egyesület elnöksége ezúttal is köszönetet mond támogatóinak: Industrie Elektrik kft., Marcali Kenyérgyár, Marcali Agro Kft. /Varga László/, Nemes Endre vállalkotó, Horváth László vállalkozó, TAVI TV. MOTTE önkormányzati képviselők, Domonkos Árpád vállalkozó.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.