VÁROSUNK

704956 386932774721608 348012978 o

Tankonyha épül a piaccsarnokban Marcaliban. Ható András a Mester Étterem és Cukrászda egyik tulajdonosa a beruházó. András már két éve foglalkozik szakács tanulók képzésével, ezt a tevékenységet bővíti.

 

 

IMG 3046

Miért vágtál bele, egy tankonyha kialakításába?

 

Alapvetően a munkaerőhiány inspirált arra, hogy elkezdjem képezni a jövendő szakácsokat. Rendkívül súlyos probléma a szakmában, hogy nincs szakács, és főleg jól képzett szakács a munkaerőpiacon. Azt gondoltam, hogy helyben is megoldható a képzés, vagyunk annyira tapasztaltak, felkészültek, hogy tudjuk azt biztosítani mint amit Keszthelyen tanítanak.

 

Mi teljesen más felfogásban dolgozunk, én is és oktatóink is több évtizedes nyugateurópadban szerzett szakmai tapasztalattal rendelkeznek. Naprakészek vagyunk a legújabb konyhatechnológiákban, étkezési trendekben. És nem utolsó sorban mi egy gyakorló vállalkozó szemléletével oktatunk, a való életben előforduló helyzeteket ismertetjük meg tanulóinkkal.

IMG 3045

Eddig jó is körülményeket biztosítottunk a tanulóinknak, ez még csak javulni fog. Nálunk nem fordulhat elő alapanyag hiány, nem csak fényképekről lát a gyerek néhány különlegességet. Folyamatosan elérhető az interneten a tanulók napi produktuma, hogy mit készítettek el aznap.

 

Minden évben hívok vendégszakácsokat, elismert neves szakembereket, akik bemutatókat tartanak a gyerekeknek, és persze a már végzett szakácsoknak is mert nálunk a cél a folyamatos naprakészség. Én is mindig tanulok ezeken az alkalmakon.

 

Jelenleg hány tanulód van?

 

Jelenleg 10 aki tanműhelyes, és van másik 10 akik már az étteremben dolgoznak. Köztük már vannak felszolgálók is. Itt jegyzem meg, hogy ha lesz kellő számú jelentkező akkor ősszel a pincér szakmára is indul képzés Marcaliban. Keressék az iskolát van még pótfelvétel tudomásom szerint.

 

Ez a tankonyha a volt Kesztyűs féle étterem földszintjén lesz kialakítva, miért pont ott?

IMG 3050

Kerestem a lehetőségeket a városban, mert a saját lehetőségeinket már kinőttük. A törvény szerint az elsős tanuló az nem dolgozhat a másodikossal egy helyiségben. Eddig egy átmeneti tankonyhát üzemeltettünk, ami természetesen egy minden feltételnek megfelelő akkreditált tankonyha, semmi gond nincs vele csak már nem férünk el benne.

 

Mivel sokan jelentkeznek tanulónak ezért kerültünk „kényszer helyzetbe” és muszáj bővíteni az tanműhelyünket. A Polgármester úrral egyeztettünk és ezt a helyiséget javasolta. Mi ezt most teljesen felújítjuk, felszereljük. Van a helyiségnek egy emeleti része, egyúttal azt is rendbe tesszük. Ott majd tudunk felszolgálókat is képezni. Az elsőévesek produktumát ott elfogyaszthatják saját maguk, mert kereskedelmi forgalomban azok az ételek nem értékesíthetőek.

 

Rendezvényre bérelhető lesz a fenti rész?

 

Alapvetően én a szakképzés érdekében alakítom át az épületrészt, de tanórán kívüli időben lehetőség lesz rá. De nem ebben gondolkodunk egyelőre ... a legfontosabb most az oktatás. Iskola kezdésre készen leszünk és addigra a konyha akkreditációját is megszerezzük.

 

Sok sikert, helyesebben további sikert kívánok az oktatói tevékenységedhez! De ha már alkalmunk volt beszélgetni azért a nyári programokról is kérdeznélek. Mivel készül a Mester?

 

Júliusban tervezünk egy olasz napot. Nagyon szeretik vendégeink ezeket a tematikus napokat, az elmúlt évi görög napunk is hatalmas siker volt. Idén az olasz konyha finomságaival várjuk majd a vendégeket. De természetesen dekorációban, programban is egy valódi olasz étterem hangulatát igyekezünk megteremteni.

 

Ma már elmaradhatatlan az augusztusi Fröccs Fesztivál. Idén segítséget kértünk az Önkormányzattól, amit megkaptunk. Egy napra lezárjuk a Rákóczi utcát a Kopári saroktól a Postáig. Várjuk a helyi gazdákat a boraikkal, sátraikkal, a civil szervezeteket a bemutató sátraikkal, de jelentkezhetnek árusok is a portékáikkal.

 

Példaként említem, hogy a saját tanulóink is fognak egy sátrat állítani "Mester és tanítványai gasztrosátor" néven. Itt majd megmutatjuk, hogy mit tanultak a gyerekeink és mire számíthatnak az újak, ha hozzánk jönnek tanulónak.

 

Szokott lenni program is fellépőkkel, gondolom most is készültök?

 

Igen a Kulturális Központtal közösen szervezzük, egyébként a rendezvény lebonyolításában is komoly szerepük van! Itt is köszönöm a segítségüket. Szóval lesz sztárfellépő, de hogy ki az még ma titok!

 

Köszönöm!

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.