VÁROSUNK

Bál69

2018. február 10-én, szombaton délután 13 órától az X-ház nagytermében farsangi bált rendeztek a marcali hittanos gyermekek részére. A telt házas rendezvényre mintegy 100 diák jött el, többen a szüleikkel, vagy nagyszüleikkel együtt.

 

Az alsó és felső tagozatos tanulókat Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános köszöntötte, aki örömmel említette, hogy már régi hagyománya van az igen népszerű jelmezes bálnak. A Katolikus Egyházban hamvazószerda előtti időszak még a vidámságé, majd utána következik a nagyböjt, a húsvétra való felkészülés ideje. Majd minden résztvevőnek jó szórakozást kívánva megnyitotta a mulatságot.

 

Ezután a hitoktatók irányításával és az egyházközség fiataljainak közreműködésével megindult a jelmezverseny, ahol különféle ötletes maskarák vonultak fel, de voltak önálló csoportos produkciók is. A szülőkből verbuvált zsűri nehéz helyzetben volt, de végül a leleményes megoldásokat díjazták.

 

Az eredményhirdetés és a nyeremények átadása után még tovább fokozódott a hangulat közös énekléssel, fánkevő-versennyel, valamint olyan ügyességi játékokkal, mint például a székfoglaló vagy a limbó. Végül tombolasorsolással zárult a rendezvény, melyen különféle ajándékokat, köztük édességeket, írószereket, füzeteket, játékokat stb. sorsoltak ki. A legnagyobb érdeklődést mégis talán a fődíj – egy nagyobb plüssmaci – iránt mutatták a gyermekek, melynek egy kislány lett a boldog tulajdonosa.

 

A sok mozgásban megfáradt diákokat finomabbnál-finomabb szendvicsekkel, süteményekkel vendégelték meg, valamint teával és frissítőkkel kínálták meg, az egyházközség, a szülök és a hitoktatók jóvoltából. Köszönet érte mindenkinek!

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.