VÁROSUNK

DSCN9734 1

A TIT a 2016/2017-es tanévben immár 46. alkalommal hirdette meg a Kalmár László Matematika Versenyt 3-8. évfolyamos tanulók számára. Az alsó tagozatosok versenyfeladatának megoldására 60 perc, a felsősök számára 90 perc állt rendelkezésre. Ez idő alatt a feladatokat teljesen ki kell dolgozni, le kell írni lépésről-lépésre a megoldás módját is.

 

Az idei tanévben a Somogy megyei verseny főszervezője a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium volt, de négy iskola versenyzői a Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskolában oldották meg a feladatokat. A megyei fordulóra 2017. március 4-én került sor, melynek eredményhirdetését április 11-én tartották Kaposváron a Munkácsy Mihály Gimnáziumban, ahol iskolánk népes csapattal büszkélkedhetett.

 

Ide minden évfolyam első 3 helyezést elért tanulója kapott meghívást, a Noszlopy iskolából összesen kilencen. A harmadikosokat az 1. helyezett Bohár Marcell, a 2. Juhász Helka és a 3. helyezett Simon Bence képviselte. A negyedikeseknél 2. helyen végzett Lengyel Petra, a 3. helyezett pedig Bogyó Gergő lett. Az ötödikeseknél 1. helyezést ért el Berecz Barna, a 2. helyezett pedig Bali Bálint lett.

 

Mindketten meghívást kaptak az országos döntőbe, melyet május 19-én és 20-án rendeznek Budapesten. Az ötödikesek évfolyamában ők képviselik majd Somogy megyét. Ebben a kategóriában Kaposváron vehette át a 4. helyezésért járó jutalmát Varga Kristóf is, aki a Mikszáth iskola tanulója. A hatodikosok versenyében Király János 2. Bresztovszky László a 3. helyen végzett.

 

A kiváló teljesítmény eléréséhez szükség volt a gyerekeket felkészítő tanítók és tanárok segítségére is. Kissné Ható Beatrix, Bohár Zsófia, Tamás Henrietta, Káplárné Molnár Katalin, Magyar Vendelné, Guriczáné Kaposi Györgyi munkája nagyban hozzájárult a sikeres szerepléshez.

 

A képeket Berecz Balázs Levente készítette.

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.