SPR_9306Ma folytatódott az Leány Kézilabda Országos Serdülő Bajnokság alapszakasza. Csapatunk egy változatos, izgalmas mérkőzésen, többször fordítva az eredményen, megérdemelten győzött, a bajnokságban előttünk álló (negyedikek!) Szekszárd ellen. Gratulálok lányok! 12 pontunk van, és csak 1 ponttal vagyunk lemaradva a Pécs és a Nagyatád mögött az 5. helyről ami az alsóház „bajnoki" helyezése. Az első négy csapat jut a felsőházi rájátszásba. A Nagyatádot megvertük, még játszani fogunk a Péccsel itthon. Van még hátra 5 mérkőzésünk az alapszakaszban ... Következik idegenben a Mohács.

Szántó Angéla nyilatkozata:

Ez volt az évben az első mérkőzésünk, amit elég nagy várakozás előzött meg, mert ősszel csak egy góllal kaptunk ki a Gólyáktól, akik esélyesek a felsőházi rájátszásra. A héten már két edzést is tartottam a lányoknak, és úgy készültünk, hogy győzni szeretnénk mindenképen. Sajnos az első félidő nem úgy sikerült a lányoknak, ahogyan azt elterveztük, sem védekezésben, sem támadásban. Ennek ellenére 10:10 –re tudtuk hozni az első félidőt.

A második félidőben feljavult a védekezésünk, és végre tudtunk indulás gólokat lőni. A cserék is jól sikerültek, a várakozásomnak megfelelően változott a játék képe. A védekezésben nagyon biztos pont volt a Gréta (Preisendörfer Gréta) Ő vitte a hátán a csapatot, a másik nagyszerű teljesítményt a DD (Dombóvári Dóra) nyújtotta, aki 10 gólt lőtt a mérkőzésen. A Németh Zsófi is eredményesen, jól játszott. A Gergő Virág nagyszerűen játszva a falban, sorra „csinálta" a helyeket, alakította ki a helyzeteket, nagyszerűen zárt. Már az első félidőben is, de akkor a társai nem igazán vették észre a lehetőségeket, a második félidőben már sokkal többször éltek a Virág által teremtett helyzetekkel. A Meme (Dudás Emese) beállításával élénkebb lett a játékunk, és Ő is többször eredményes tudott lenni. Elégedett vagyok a Buzás Dóri teljesítményével, nagyon motiváltan, lendületesen, erőszakosan és eredményesen kézilabdázott. Döntő pillanatokban lőtt góljai nagyon értékesek voltak.

Külön meg kell dicsérnem a Titát (Gerencsér Titanilla) aki a második félidőben nagyon jól védett, volt úgy hogy egy támadásban két ziccert is hárított! És ezzel is nagyban segítette a csapatot!

{gallery watermark=1 watermark:position=se watermark:x=10 watermark:y=10}2013-01-05-14-37-59{/gallery}