SPORT

fb3

Betegség, sérülés, felvételi elfoglaltság miatt tegnap is nagyon nehezen tudtunk csapatokat kiállítani Ikrényben (a VKLE itt játssza a mérkőzéseit) a kézilabda bajnokságokban. Az ifi korosztályban nem sikerült a szabályokban előírt 12 játékost beneveznünk, a versenykiírás ilyenkor a csapattól automatikusan 1 pont levonását rendeli el.

Sőt... : „Az ifjúsági csapattól levont minden harmadik büntetőpont levonása után a felnőtt csapat összpontszámából egy bajnoki pont kerül levonásra.”

Dacára minden hátráltató körülménynek egy győzelem és tisztes vereség a tegnapi nap mérlege. Gratulálok és köszönöm a helytállást!

A nap krónikájához tartozik, hogy az U13 -as korosztálynak is fordulója volt Zalaegerszegen. Horváth Zoli az U11 -es csapatával állt ki mert az U13 ból többen a serdülő csapatot segítették ahhoz, hogy pályára léphessen. Eredményesen! Gratulálok! A „kicsik” kikaptak mert nem sikerült, nem sikerülhetett a jóval erősebb lányok ellen megfelelően védekezni. Semmi baj lányok! A vereségből is lehet tanulni! A bátorságotokért pedig köszönet!

Szántó Angéla értékelése:

ifi: VKL SE Győr - Marcali VSzSE 31-26 (17-12)

A mérkőzést csak tíz játékossal tudtuk lejátszani, mivel különböző okok miatt néhányan nem tudtak a rendelkezésemre állni. Azzal a teherrel lépett a 10 lány a pályára, hogy bármit is teszünk, egy pontot levonnak az összes pontunkból. A tíz játékosból heten voltak, akik végig játszották a mérkőzést, mivel Meli, Saci nem lépett pályára, Lili pedig csak a hétméteresek értékesítésében segítette a csapatot. Az első félidő végén alakult ki az öt gólos különbség, amit ellenfelünk a meccs végéig megtartott. Ebből is látszik, hogy a második félidőt megnyertük.

Nagyon büszke vagyok a lányokra, hiszen erőn felül teljesítettek. Példát mutattak hozzáállásból, akaratból, küzdésből, csapat összetartásból!

Góllövőink: Gaál Virág, Pfluger Amelita 7-7, Borbély Lili 5, Megyeri Zsófia 4, Orsós Dzsenifer, Németh Zsóka, Légrádi Emese 1-1.

serdülő: VKL SE Győr - Marcali VSzSE 23-25 (11-10)

A serdülő mérkőzés az ifi után volt, így azok a játékosok, akik az ifit végigjátszották (Mesi, Zsóka, Dzsina) pihentek, egyedül az Ami állt be a kapuba, mivel sajnos kapus nélkül érkeztünk Ikrénybe. Az első félidőt U13-as játékosaink hajtották végig, teljes idő alatt fegyelmezetten, okosan játszottak. Jól védekeztek, így segítve Ami munkáját a kapuban, aki néhány szép védést is bemutatott. A második félidőben Lilla állt be a kapuba, s folytatta Ami jó teljesítményét. Végig fej-fej mellett haladtunk az ellenféllel, hol ők vezettek egy góllal, hol mi. Négy perccel a mérkőzés vége előtt két gólos vezetésre tettünk szert, amit nem engedtünk ki a kezünkből. Nagyon örültünk és örülünk a győzelemnek, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez!

Gratulálok a lányoknak a teljesítményükhöz!

Góllövőink. Kisgyura Száva 5, Légrádi Emese, Horváth Brigitta, Pfluger Amelita, Palacskó Zorka 3-3, Borbély Bori, Orsós Dzsenifer, Németh Zsóka 2-2, Horváth Kinga, Hajdu Nikoletta 1-1.

Horváth Zoltán értékelése:

A tavaszi szezon első fordulóját a leány U-13-as korosztályban tegnap rendezték meg Zalaegerszegen. A Siófok és Kozármisleny elleni mérkőzésen egyesületünket a jórészt fiatalabb, és az U-11-ben játszó marcali leányok képviselték.

Sajnos nem sikerült a tudásban és fizikai fölényben lévő erősebb ellenfeleinket meglepni. Hibáinkat kihasználva a félelemtől megbénult védelmünkön átszaladtak.

Javítási lehetőségre jövő héten szombaton Zalaszentgróton lesz lehetőségünk.

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.