KÖZELBEN

IMG 2761

Díszítés, virág, öltöny, kosztüm, szülői, baráti mosoly, izgalom, derű, öröm és felelősség. Minden benne van e néhány szóban. A végzős diákok iskolai életük egyik fontos állomásához érkeztek, a szalagavatóhoz.

 

Csillogó szemekkel néztek a világba három, négy, öt vagy hat évvel ezelőtt ezek a fiúk és lányok, s ma már kész felnőttek. A tanév végi vizsgák után szakma lesz a kezükben, érettek lesznek, technikusként vállalhatnak munkát.

 

Mit jelent ez a szalag? Maturandusként viselni iskolánk címeres szalagját megtiszteltetés, érdem, öröm. S nemcsak diáknak, nekünk, osztályfőnököknek is. Láttuk őket botladozni, tanulni, sírni, nevetni, s most itt állunk, hogy útjukra bocsáthassuk a legtöbbjét, és marasztaljuk azokat a tanulókat, akik nálunk szeretnék bővíteni tudásukat. Ez a mai nap értük volt.

 

A vadászkürt hangjai nyitották meg az ünnepséget, majd néhány verssel köszöntötték a végzősöket az alsóbb évfolyamokat képviselő tanulók. Iskolánk igazgatója, Torma Sándor Úr, Babits Mihály szavait adta útravalóként a maturandusoknak.

 

Sok-sok vidám fénykép, amelyet még a szülők is megmosolyogtak, üdítően hatottak mindenkire. Jó érzés volt, hogy részesei lehettünk a mai napnak. A szalagavatót hagyományosan a bécsi keringő zárta. Igazi tánc volt, mély érzésekkel, izgalommal az arcokon, gyorsabban dobogó szívvel...mindenki megcsodálta a kilenc párt, akik előadták...magával ragadó volt.

 

Ezúton szeretnénk megköszönni minden kedves szülőnek, barátnak, rokonnak, kollégának, iskolánk nyugalmazott kollégáinak, hogy eljöttek és megtisztelték a végzős növendékeinket megjelenésükkel! Köszönjük!

 

Fotó: Matakovics István

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.